Nadm. výška:1340 m
GPS:50.7701, 15.5456

Labská bouda

Východ: 04:48 Východ: 19:05
Západ: 21:09 Západ: 02:26
http://www.labskabouda.cz   

Hotel Labská bouda

Pohled z webové kamery na Labské boudě. Zprava lze vidět vrchol Zlatého návrší, dále Medvědín a vlevo dobře patrná sjezdovka na Špindlerův Mlýn - Stoh.

Vzhledem ke své poloze je Labská bouda významným orientačním prvkem a rozcestníkem turistických tras do šesti směrů. Labská bouda je také oblíbenou zastávkou turistů mířících k prameni Labe.

Od září 2012 provozuje objekt společnost AEZZ a.s., která je také majitelem a provozovatelem Luční boudy. Na Labské boudě má společnost rovněž velké plány a chce obnovit její zašlou slávu.

Obě boudy jsou celoročně otevřeny a poskytují tak své zázemí všem těm, kteří se potřebují najíst, ohřát či ubytovat za jakéhokoliv počasí nebo si prostě jen zajít na čerstvé domácí pečivo či doušek piva Paroháč vyráběného v minipivovaru Luční bouda.

Několik set metrů od boudy se nachází turisty hojně navštěvovaný pramen Labe. Labe protéká prakticky přímo okolo Labské boudy a bezprostředně pod ní se v horní části překrásné Labské rokle nachází Labský vodopád s výškou 35 m. Na samotný vodopád navazuje ještě přes 200 m dlouhý úsek kamenitých peřejí.

Přístupová komunikace vede z obce Horní Mísečky, není na ní však povolen vjezd soukromým vozidlům. Nicméně se lze nechat vyvézt autobusem z Horních Míseček na Vrbatovu boudu a dále pokračovat 2,3 km pěšky příjemnou procházkou turistickou cestou s nádhernými výhledy do Labské rokle a na Pančavský vodopád.

Záchranná služba

  • logo_ZSVH_small.gif

Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraV provozu
Růžová Hora - SněžkaV provozu

Partneři

  • hannah_vh.png
  • logo_keen200x33.png
  • RockPoint_200x65.png

Data poskytují

Humlnet CHMU YR.NO