Mezi prameny Labe

Cesta nejzajímavějšími údolími Krkonoš spojujícími oba prameny Labe. Labe pramení na Labské louce a Bílé Labe asi kilometr východně od Luční boudy v soustavě rašelinišť, ve kterém pramení i Úpa. Pramen Bílého Labe leží výše než turisty hojně vyhledávaný pramen Labe.

Cestou spatříte mnoho vodopádů, z nichž nejvyšší je Pančavský vodopád, který dosahuje při tání sněhu výšky až 162 m a je nejvyšším českým vodopádem.

Kolem jezera Maly Staw a údolím Bílého Labe

Mały Staw je ledovcové jezero na severovýchodním úbočí hory Smogornia pod planinou Równia pod Śnieżką. Je to druhé největší jezero Krkonoš. Ve vodě žije wirek, pozůstatek doby ledové. Největším jezerem je Wielki Staw nacházející se nedaleko.

V jejich okolí je strmý, až 200 metrů hluboký ledovcový kotel (kar). Údolí Bílého Labe je nádherná krajina se vzácnými rostlinami, kaskádami a vodopády, která byla zpřístupněna již roku 1891.

Východ slunce na Sněžce

Již naši předci vyráželi brzy ráno z Luční boudy na Sněžku pro sledování východu slunce. Za zhruba hodinku dojdete na vrchol Sněžky a váš fotoaparát nebude určitě cestou zahálet.

Kombinace krásné krajiny s hrou stínů a barev, to je východ slunce na Sněžce.

Procházka k prameni Labe

Pramen Labe je symbolické místo, cca 200 m od skutečného pramene Labe. Místo patří k nejvyhledávanějším cílům vycházek na české straně pohoří. Jeho význam byl oceňován již roku 1684, kdy je navštívil a požehnal královéhradecký biskup Jan František Kryštof z Talmberka. Od roku 1968 je zde kamenná stěna, vyobrazující barevné znaky 26 významných měst, jimiž Labe na své cestě k moři protéká.

K vrcholu Szrenica

Szrenica je překrásný dominantní vrchol v hlavním hřebeni Krkonoš, s nadmořskou výškou 1362 m. Tyčí se nad Szklarskou Porębou a vede na něj dvojsedačková lanová dráha z polské strany. Na vrcholku stojí známá horská chata Szrenica, vrchol hory je pokryt žulovým suťoviskem.
Trasa poskytuje mnoho výhledů z hlavního hřebene na polskou i českou stranu. Vede nádhernými partiemi Krkonoš.


Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraV provozu
Růžová Hora - SněžkaMimo provoz

Partneři

  • hannah_vh.png
  • logo_keen200x33.png
  • RockPoint_200x65.png

Data poskytují

Humlnet CHMU YR.NO