Nadm. výška:1410 m
GPS:50.7344, 15.6972

Luční bouda

Východ: 05:00 Východ: 22:39
Západ: 20:48 Západ: 04:51
http://www.lucnibouda.cz   

Hotel Luční bouda

Pohled z webové kamery na Luční boudě východním směrem na Sněžku přes pramen Bílého Labe a Úpské rašeliniště.

Luční bouda nabízí skvělé místo k odpočinku v nádherné přírodě, se skvělou kuchyní, denně čerstvým pečivem a lahodným pivním mokem PAROHÁČ z tamního pivovaru. Pobyt na Luční boudě si mohou zájemci obohatit i o nevšední adrenalinové zážitky či relaxovat v pivních lázních. Luční bouda je také ideálním výchozím bodem pro sledování východu slunce na Sněžce.

Luční bouda se nachází na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku, na plošině pod Luční horou, s výhledem na nejvyšší českou horu Sněžku. Chata na svém místě stojí od poloviny 17. století a byla to hlavně zemědělská usedlost, kde se však již od začátku 19. století konaly kulturní akce a nejrůznější oslavy pro obyvatele hor. Roku 1914 byla dokončena přestavba, která umožňovala ubytování v několika noclehárnách. Chata v roce 1938 vyhořela, stávající podoba je z roku 1940, kdy ji pro své potřeby opravila německá armáda.

Na Luční boudě najdete kromě stylové restaurace a nově otevřeného bufetu také pivnici s historickými malbami a více než padesát pokojů pěti kategorií od turistických lůžek až po nové apartmány ve zrekonstruované části objektu. Současní majitelé navíc k původním tradicím přidali tradici novou - vaření piva na Luční boudě.

 

Záchranná služba

  • logo_ZSVH_small.gif

Provoz lanové dráhy

Lanovka
Pec - Růžová HoraV provozu
Růžová Hora - SněžkaV provozu

Partneři

  • hannah_vh.png
  • logo_keen200x33.png
  • RockPoint_200x65.png

Data poskytují

Humlnet CHMU YR.NO